video

Titaanisulamist osad meditsiiniseadmetele

Lülisambaimplantaat murdub PMDA väsimustesti ajal 14 000 koormustsükliga. Teie 8-kuuline Jaapani turule sisenemine peatub. 340 000-eurone tööriist seisab jõude. Algpõhjus: 0,03 mm keermeseina kõrvalekalle 3-teljelisest CNC-st — oleks pidanud olema 5-teljeline. See on erinevus tarnija vahel, kes tsiteerib "titaanosi" ja tarnijat, kes mõistab kandvate implantaatide ASTM F136 teravoolu. Hiina Super Tech Co., Ltd. toodab seda eristust.

  • Toote tutvustus

Miks annab titaan seda, mida teras ei suuda?

Titaan pakub kombinatsiooni, mida ükski roostevaba teras ega koobalt-kroom ei suuda replitseerida: biosobivus ületab ISO 10993 tsütotoksilisuse, tugevus-kuni-40% kõrgem kui 316L ja elastsusmoodul (110 GPa Ti-luu jaoks (6Par1-4-1 V) roostevaba terase 193 GPa – vähendav pingevarjestus, mis põhjustab luu resorptsiooni.

Saksamaa, Jaapani, India ja Kagu-Aasia meditsiiniseadmete tootjate jaoks on titaan regulatiivne eeltingimus, mitte materiaalne valik. EU MDR klass IIa+ implantaadid nõuavad ISO 10993-1:2018. Jaapani PMDA nõuab MHLW teatist 169. India CDSCO järgib IMDRi reegleid. Kõik kolm viitavad Ti-6Al-4V standardile ISO 5832-3 – ja kõik kolm lükkavad materjali ilma selleta.

ASTM F136 vs F1472 vs F67: klassi valik

ASTM F136 / ISO 5832-3 (Ti-6Al-4V ELI, klass 23) on esmaklassiline koormust{12}}kandvate implantaatide – puusavarred, põlve reieluu komponendid, lülisambapuurid, hambaimplantaadid. ELI tähis piirab hapnikusisaldust 0,13% juures (vs 0,20% 5. klassis), vähendades plastilisusest rabedaks üleminekut ja suurendades murdumistugevust 20%. Implantaatide puhul, mis elavad üle 10+ miljonit laadimistsüklit in vivo, ei ole see akadeemiline.

Kinnisvara

F136 (23. klassi ELI)

F1472 (5. klass)

F67 (2. klassi AP)

Standardne

ASTM F136 / ISO 5832-3

ASTM F1472

ASTM F67 / ISO 5832-2

Rakendus

Kandvad{0}implantaadid

Kirurgilised instrumendid

Mitte-kandvad-implantaadid

Saagistugevus (MPa)

Suurem või võrdne 795-ga

Suurem kui 860 või sellega võrdne

Suurem või võrdne 275-ga

Tõmbetugevus (MPa)

Suurem kui 860 või sellega võrdne

Suurem kui 930 või sellega võrdne

Suurem või võrdne 345-ga

Pikendus (%)

Suurem kui 10 või sellega võrdne

Suurem kui 10 või sellega võrdne

Suurem või võrdne 20-ga

Tavaline lõks: tarnijad tsiteerivad "Ti-6Al-4V", täpsustamata ELI vs mitte-ELI. Meditsiiniliste implantaatide puhul on vastuvõetav ainult F136 (ELI). F1472 (5. klass) on mõeldud mitte-implantaadi koormust{15}}kandvate rakenduste jaoks, nagu kirurgiliste instrumentide käepidemed. ASTM F67 / ISO 5832-2 (Grade 2 CP) on mittekandvate implantaatide – luuplaatide, kruvide, kraniaalsete võrkude – tööhobune. TiO₂ passiveerimiskiht tagab füsioloogilises keskkonnas 3x suurema korrosioonikindluse kui 316L. Iga partii peab sisaldama EN 10204 3.1 sertifikaati, ASTM E8 tõmbearuannet ja tera suurust ASTM E112 järgi (sepistatud lati puhul ASTM 6 või sellega võrdne). Alumine rida: kui sertifikaat ei määra ELI-d, eeldage, et see pole nii.

Kuidas 5-teljeline CNC vähendab geomeetrilisi defekte

Tootmisgeomeetria on koht, kus tarnijad eristavad. Meditsiinilised titaandetailid ebaõnnestuvad kahel põhjusel: materjalidefektid (jälgitavad kuni sulamiseni) ja geomeetrilised defektid (jälgitavad töötluseni). Sääreluu kandikul on kumer liigendpind (raadius 30-60 mm), kiil koos sisselõigetega ja 4 kruviauku 15-25 kraadi vertikaalse suhtes. 3-teljelise CNC puhul vajab see 4 seadistust – igaüks lisab ±0,02 mm, kumulatiivne ±0,08 mm. 5-teljel, 1 seadistus, kokku ±0,02 mm.

The math doesn't lie. A tibial tray with 0.08mm mismatch causes micromotion >150 mikronit koormuse all - lävi, mille puhul kiuline kude kapseldab implantaadi luu sissekasvamise asemel. Implantaat ebaõnnestub 15-20 aasta asemel 3-5 aasta pärast. See on 30% töötluse säästmise hind.

Tolerants ja pinna spetsifikatsioonid

Võimekus

3-teljeline CNC

5-teljeline (China Super Tech)

Kliiniline mõju

Positsiooniline tolerants

±0,08 mm

±0,02 mm

Implantaadi sobivuse täpsus

Pinnaviimistlus (Ra)

0.8-1.6 μm

0.2-0.4 μm

Vähendab bakterite adhesiooni

Funktsiooni keerukus

2,5D geomeetria

Täielik 3D + allalõiked

Sobib anatoomilise disainiga

Seadistuste arv

4+ seadistust

1 seadistus

Kõrvaldab kumulatiivse vea

Keerme täpsus

6g klass

4h klass

Kõrvaldab lukustuskruvi lõtku

Pinna karedus (Ra) on enim viidatud, kuid kõige vähem diagnostiline näitaja. Pinna Ra võib olla 0,4 μm ja see võib ikkagi varjata 50 μm mikro-pragusid tuhmi tööriistade tõttu. Implantaadi pindade puhul on Rz (väiksem või võrdne 3,2 μm mitte-liigendiga) ja jääkpinge (eelistatav surve 200-400 MPa) olulisemad kui Ra üksi. China Super Tech jälgib tööriista kulumist iga 8 osa järel jõutuvastuse abil, hoiab jahutusvedeliku pH 8,5–9,5 ja rakendab töötlusjärgset happesöövitust ASTM B600 järgi.

Mida turu reguleerimisviisid nõuavad

Regulatiivsed nõuded erinevad järsult Saksamaal, Jaapanis, Indias ja Kagu-Aasias. Saksamaa nõuab EU MDR 2017/745 alusel CE-märgistust. IIb klassi siirdatava titaani puhul vaatab teavitatud asutus (TÜV SÜD, BSI, DEKRA) läbi II lisa tehnilise dokumentatsiooni. Tarnija pakub EN 10204 3.1 materjalisertifikaate, biosobivust vastavalt standarditele ISO 10993-5 ja 10993-10, töötlemise valideerimist (IQ/OQ/PQ) ja riskijuhtimist vastavalt standardile ISO 14971. Ajakava: 12–18 kuud.

Jaapani, India ja Kagu-Aasia nõuded

Jaapan ei aktsepteeri CE-märgist ega FDA 510(k). Välismaised tootjad määravad müügiloa hoidja (MAH) ja esitavad PMDA-le vastavalt MHLW teatisele 169. PMDA nõuab veski sertifikaate koos kuumtöötlemise dokumentidega ja JIS T 0301 korrosioonikatsete - Jaapani-spetsiifilised andmed, mis on harva saadaval Euroopa tarnijatelt. Ajakava: 10-14 kuud III klassi jaoks.

India CDSCO nõuab registreerimist MDR 2017 alusel. C/D-klassi implantaatide puhul on India volitatud esindaja kohustuslik. Materjalitunnistused peavad olema notariaalselt kinnitatud ja apostillitud. Kagu-Aasia turud on erinevad: Singapuri HSA aktsepteerib otse CE-märgistust (kiireim, 3–6 kuud). Malaisia ​​MDA nõuab kohalikku registreerimist ja CE-d. Indoneesia BPOM nõuab C+ klassi (pikim, 18–24 kuud) kohalike kliiniliste uuringute andmeid. Tai FDA aktsepteerib CE + ISO 13485. Vietnami MOH nõuab kohaliku edasimüüja litsentsi. Kõikide ühine joon: ISO 13485 tootja sertifikaat, täielik jälgitavus (EN 10204 3.1 või samaväärne) ja bioühilduvus vastavalt ISO 10993 seeriale.

 

KKK

K: Mis on ASTM F136 ja miks on see meditsiiniliste implantaatide jaoks oluline?

V: ASTM F136 määrab Ti-6Al-4V ELI (23. klass) kirurgiliste implantaatide jaoks. ELI-klass piirab hapnikusisaldust 0,13%, suurendades murdumistugevust 20% võrreldes 5. klassiga. Implantaatide puhul, mis taluvad üle 10 miljoni koormustsükli, on F136 ainus vastuvõetav spetsifikatsioon.

K: Millist pinnaviimistlust saate titaanimplantaadi pindadel saavutada?

A: Ra 0,2-0,4 μm 5-teljelisel CNC-l, mille Rz on väiksem või võrdne 3,2 μm. Töötlemisjärgne happesöövitus ASTM B600 järgi. Tõendatud jääkpinge surve 200-400 MPa. Pinna terviklikkuse aruanne on kaasas iga partiiga.

K: Kas pakute Saksamaa teavitatud asutustele EN 10204 3.1 sertifikaate?

V: Jah. Sertifikaadid sisaldavad soojusarvu, keemilist analüüsi (ICP-OES), mehaanilisi omadusi (ASTM E8), kaasamisreitingut (ASTM E45), tera suurust (ASTM E112). TÜV SÜD ja BSI on neid MDR tehniliste failide ülevaatamiseks aktsepteerinud alates 2019. aastast.

Kuidas hanke töövoog määrab partii vabastamise

Hanke töövoog määrab, kas teie esimene partii läbib sissetuleva kontrolli. Iga samm loob dokumentatsiooni, mis langeb otse teie MDR-i tehnilisse faili, PMDA rakendusse või CDSCO toimikusse. Dokumentatsioon on tootmisse sisse ehitatud, mitte eraldi tarne. Siin on 7-etapiline protsess, mida teostame iga meditsiinilise titaani tellimuse puhul.

1. RFQ koos joonistega → 24h hinnapakkumine (materjali klass, tolerants, kogus, tarneaeg ASTM F136 järgi)

2. Materjali kinnitus → soojuspartii broneerimine + EN 10204 3.1 eelvaade ATS Hiinast

3. Prototüüp (50 tk) → 5-teljeline CNC valideerimine + Zeissi CMM-i aruanne (15 dimensiooni AS9102 kohta)

4. Esimene artikli ülevaatus → FAI vastavalt AS9102 (EU/JP/IN regulaatorite poolt heaks kiidetud)

5. Tootmine (500+ tk) → protsessisisene-kontroll iga 25 osa järel + AQL 1.0 ISO 2859 järgi

6. Partii vabastamine → vastavussertifikaat + partii kirje + jälgitavusmaatriks vastavalt ISO 13485

7. Saadetis → lämmastikuga -puhastatud pakend vastavalt ASTM D4169, temperatuuriandmete logija nõudmisel

Miks China Super Tech pakub dokumentatsiooni, mis jääb ülevaatamiseks ellu

China Super Tech Co., Ltd. (moly-tungsten.com) pakub titaanisulamist osi meditsiiniseadmete tootjatele 27 riigis. Meie titaantööstus juhib 5-teljelisi DMG MORI ja Mazaki töötluskeskusi ning Zeissi CMM-i ja Keyence'i optiliste komparaatorite metroloogiat. Materjali hankimine on kinnitatud ATS-i (Hiina) ja SGS-i (Jaapan) kaudu. ISO 9001:2015 sertifikaat, ISO 13485:2016 pooleli (Q1 2026).

Me ei konkureeri hinnaga. 3-, kui Wenzhou teljepoed on 30% madalamad. Võistleme dokumentide osas, mis säilivad teie teavitatud asutuse ülevaatuse, PMDA küsimuste ja sisemise kvaliteediauditi üle. Kõlab kallis? Ei ole. Tagasilükatud materjalisertifikaat maksab ajakava viivituse korral 10 korda rohkem. Tehke matemaatikat.

Taotlege tasuta materjali näidispakki (F136 + F67 kupongid EN 10204 3.1 sertifikaatidega) - tarnitakse DHL-ile 48 tunni jooksul, tasuta, kvalifitseeritud meditsiiniseadmete tootjate jaoks kohustusi pole. Saatke joonised aadressile [email protected], et saada 24-tunnine hinnapakkumine koos täieliku dokumentatsiooni eelvaatega.

 

 

 

 

 

 

 

Kuum tags: titaanisulamist osad meditsiiniseadmetele, Hiina titaanisulamist osad meditsiiniseadmete tootjatele, tarnijatele, tehastele

Küsi pakkumist

(0/10)

clearall